INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05.2021r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
  2. W naszej wspólnocie o godz. 11.30 dzieci z kl. III przyjmą po raz pierwszy Jezusa w Komunii Świętej i przez najbliższy tydzień będą przeżywać swój Biały Tydzień.
  3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne. Bóg zapłać.
  4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, które są każdego dnia po Mszy świętej o godz. 18.00.

1. W poniedziałek święto NMP MATKI KOŚCIOŁA. Msze święte w porządku: Szarowola godz. 8.00 i 18.00, Pańków godz. 16.00.
  1. W środę 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereuszaprezbitera, także obchodzić będziemy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach,tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  2. W czwartek święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Niech to będzie szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitwą pamięcią obejmujemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  3. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

III. Przyszła niedziela:

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Uroczystość Odpustowa przy naszej kapliczce serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowaniem kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i I Komunii Świętej. Bóg zapłać.
  3. Dziękuję Panu Czesławowi za zamontowanie odbojów do drzwi wejściowych naszego kościoła. Bóg zapłać.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

Marcin Bakalarz i Agnieszka Parkot zapowiedź II

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach dotyczących wyżej wymienionych osób jest zobowiązany powiadomić Kancelarię Parafialną