INFORMACJE DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELE ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE  IV  NIEDZIELE  ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

1. IV Niedziela adwentu.

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie sprawowane o godzinie 900 w intencji zmarłych parafian. Zachęcam, by zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Tego dnia wieczorem zasiądziemy w gronie rodzinnym do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zacznijmy ją od modlitwy, odczytania opisu narodzenia Pana z Ewangelii wg św. Łukasza. Na stole niech będzie zapalona świeca jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światłości Narodów, śpiewajmy kolędy. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy też o osobach samotnych, chorych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie. Zachowajmy trzeźwość.
  2. O północy – uroczysta Pasterka. Kto tylko może, niech przybędzie. Pasterka w Pańkowie o godz. 2200. Ofiary składane na tace w czasie pasterek przeznaczone są na „Fundusz Obrony Życia”.
  3. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” za pośrednictwem radia lub telewizji.
  4. Msze Święte: w Pańkowie o godz. 1000 i w Szarowoli o godz. 1200.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny.
  2. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Kapłański Fundusz Zdrowotny.

2. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w naszych rekolekcjach.
  3. Dziękuję za przygotowanie posiłków Panu Adamowi Dziura i Pniom KGW, które pomagały Renacie Bednarz, Monice Hołysz, Magdalenie Umińskiej i Annie Żuk. Bóg zapłać.
  4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.
  5.  Dziękuję również, tym wszystkim, którzy oddali zużyty sprzęt elektryczny. Pozyskane środki w ramach rekcklinku otrzymają nasi misjonarze ewangelizujący w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz nasi rodacy Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu. Bóg zapłać.

KARTA ŻAŁOBNA:

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszą parafiankę Krystynę Górnik z Zamian, która przeżyła 89 lat. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek w kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafialnym w Tomaszowie Lub.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

NIEDZIELA 19.12.2021 r.

Godz.  6.00 + Roman Gozdek.
          12.00   Pro populo.

Pańków:
Godz. 10.00 + Piotr Gramatyka – 28. gregoriańska.

PONIEDZIAŁEK 20.12.2021 r.

Szarowola:
Godz. 6.00 + Stefania Gromek – of. KŻR św. Jadwigi.

Pańków:
Godz. 7.30 + Piotr Gramatyka – 29. gregoriańska.

WTOREK 21.12.2021 r.

Szarowola:
Godz. 6.00 + Edward Majdanik – of. od uczestników pogrzebu.

Pańków:
Godz. 7.30 + Piotr Gramatyka – 30. gregoriańska.

ŚRODA 22.12.2021 r.

Szarowola:
Godz. 6.00 + Edward Majdanik – of. od uczestników pogrzebu.

Pańków:
Godz. 7.30 + Jan Hołojuch (2. rocz.).

CZWARTEK 23.12.2021 r.

Szarowola:
Godz. 6.00 + Jan Koczułap – 30. dzień od śmierci.
           7.30 + Edward Majdanik.

PIĄTEK 24.12.2021 r.

Godz. 8.00 + + parafian.

Godz. 22.00

SOBOTA 25.12.2021 r.

Godz. 0.00  Pro populo.
         12.00  Dziękczynna z racji 18. rocznicy chrztu Roberta – of. Rodziców

Pańków:
Godz. 10.00 + Kacper Iwanicki – of. Rodziców.

NIEDZIELA 26.12.2021 r.

Godz.  8.00 + Jan i Helena Baraniak.
          12.00 + Janina i Władysław Majdanik, ++ Majdaników, Rozalia i Wasyl Birunt.

Pańków: Godz. 10.00