INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ 5 września 2021 r.

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE  NA  XXIII NIEDZIELĘ 5 września 2021 r.

1. XXIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego i I Niedziela Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 1200 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a także zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR.
    Intencja powszechna: Ekologiczne zrównoważony styl życia
      Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
  1. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby WSD naszej diecezji.
  2. W dniu wczorajszym i dzisiejszym odbywa się ogólnopolska dziękczynna pielgrzymka rolników na Jasną Górę w ramach Jasnogórskich Dożynek pod hasłem: Do Maryi Matki naszego zawierzeni. Program tych uroczystości znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  3. Dziś przezywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami przez modlitwę o pokój i w intencji Afgańczyków, a wspieramy ich ofiarami materialnymi.

1. W środę przypada jedno z najstarszych maryjnych: Narodzenie NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej z tej racji będziemy poświęcać ziarno na jesienny zasiew.

III. W przyszłą niedzielę:

1. W niedzielę 12 września będziemy przeżywać doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Krzyża. Na głównej Mszy Świętej w. o godz. 1200 podziękujemy również Panu Bogu za dar zbioru tegorocznych plonów – dożynki. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 1200 przewodniczyć będzie kan. dr Stanisław Solilak – proboszcz z Cieszanowa. Bardzo proszę o przygotowanie stosownych dekoracji i otoczenia kościoła. Zapraszam naszych strażaków do oprawy Liturgii Mszy Świętej, proszę o przygotowanie procesji Eucharystycznej. Nasze Uroczystości uświetni orkiestra dęta z Tyszowiec, która weźmie udział w uroczystej oprawie Mszy Świętej, a po jej zakończeniu przejdzie do świetlicy, gdzie będzie miał miejsce mini koncert i poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości odpustowych i dożynkowych. Wszystkich gości, parafian i rolników serdecznie zapraszam do udziału w naszym wspólnym lokalnym święcie.
  2. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 1200 odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
  3. W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędą się Diecezjalne Dożynki.

2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na kwiaty.
  3. Spotkanie ministrantów i ministrantek w sobotę o godz. 10.00
  4. W sobotę o godz. 1600 na naszym cmentarzu Msza Święta w intencji zmarłych.

Z A P O W I E D Z I   P R Z E D Ś L U B N E

Patrycja Graca i Michał Rzeźnik – zapowiedź I

Daria Graca i Łukasz Kudełkazapowiedź II

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między w/w jest zobowiązany powiadomić Urząd Parafialny

KARTA ŻAŁOBNA:

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszego parafianina Edwarda Majdanika z Szarowoli, który przeżył 66 lat. Pogrzeb odbył się w środę w naszym kościele, urna z prochami została złożona na cmentarzu komunalnym w Tomaszowie Lub. Polećmy wspólnie zmarłego Edwarda Miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Maryjo… Dobry Jezu, a nasza Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

I N T E N C J E   M S Z A L N E

NIEDZIELA 05.09.2021 r.  I N I E D Z I E L A  M I E S I Ą C A

Godz.  8.00 + Józefa i Jan Ochwat – of. Danuty Piechnik
12.00 + Stanisław Bezpalko – 8. gregoriańska.

Pańków:
Godz. 10.00                                               – of.  Wiesław Chudy.

PONIEDZIAŁEK 06.09.2021 r.

Godz. 18.00 + Stanisław Bezpalko – 9. gregoriańska.
           18.30 + Eugenia Żuk (rocz.)

WTOREK 07.06.2021 r.

Godz. 18.00 + Stanisław Bezpalko – 10. gregoriańska.
           18.30 + Czesław Świderek – of. od uczestników pogrzebu.

ŚRODA 08.09.2021 r.

Godz. 16.00 + Bronisław Mazur

Szarowola:
Godz. 18.00 + Stanisław Bezpalko – 11. gregoriańska.

CZWARTEK 09.09.2021 r.

Godz. 18.00 + Stanisław Bezpalko – 12. gregoriańska.
           18.30 + Czesław Świderek – of. od uczestników pogrzebu.

PIĄTEK 10.09.2021 r.

Godz. 18.00 + Stanisław Bezpalko – 13. gregoriańska.
18.30 + Czesława Wawrzusiszyn – of. od uczestników pogrzebu.

SOBOTA 11.09.2021 r.

Pańków:
Godz. 17.00 + Karolina Gramatyka – of. wnuczki Magdy.

Szarowola:
Godz. 16.00 Msza Święta w intencji zmarłych (cmentarz w Szarowoli).
           18.00 + Stanisław Bezpalko – 14. gregoriańska.

NIEDZIELA 12.09.2021 r.  UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Godz.  8.00 + Stanisław Bezpalko – 15. gregoriańska.
          12.00    Pro populo

Pańków:
Godz. 10.00  Msza Święta chrzcielna: Sara Palak.