INFORMACJE DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELĘ WIELKANOCY 15 maja 2022 r.

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE  V  NIEDZIELĘ WIELKANOCY 15 maja 2022 r.

1. W czasie Mszy świętej o godz. 1200 dzieci kl. IV będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej.
  2. Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego w wielu miejscach w naszej Ojczyźnie będą organizowane procesje różańcowe jako błaganie o Miłosierdzie dla naszej Ojczyzny. Jako parafia włączamy się w tę modlitwę. O godzinie 1120 od naszej kapliczce Trójcy Przenajświętszej przejdziemy w procesji różańcowej do kościoła i tu udziałem we Mszy Świętej zakończymy naszą modlitwę. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.

II. W tym tygodniu w Liturgii:

1. W poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera, męczennika i patrona Polski.

III. W przyszłą niedzielę:

1. VI Niedziela Wielkanocy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
  2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz. 800.
  3. Msza Święta w Pańkowie o godz. 9.30.
  4. W Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim o godz. 1700 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity i pierwsze nabożeństwo do niej jako patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Ksiądz Kustosz tegoż Sanktuarium serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.

2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.
  3. W środę 18 maja społeczność naszej Szkoły będzie obchodzić Święto Patrona Jana Pawła II. Świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 900, a po jej zakończeniu dalsze świętowanie w szkole. Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie zaprasza absolwentów, rodziców i wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.
  4. W tym tygodniu odbędzie się poświęcenie pól. W poniedziałek o godz. 1800 w Szarowoli, we wtorek o godz. 1600 w Pańkowie i w czwartek o 1600 w Zamianach.
  5. W piątek w kościele o godz. 1700 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. W sobotę o godz. 1000 w kościele pierwsza spowiedź święta i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  7. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uprządkowanie placu przy naszym kościele, za podcięcie żywopłotu, za odnowienie parkanu przy ulicy. Bóg zapłać.
  8. Dziękuje pani Magdalenie Umińskiej i Janowi za wykoszenie trawy przy kościele i plebani, Robertowi Żukowi i Jakubowi Komadowskiemu za wykoszenie trawy na cmentarzu, Panu Stanisławowi Żukowi za koordynację tych prac, dziękuję również tym którzy przygotowali naszą kapliczkę i jej otoczenie. Bóg zapłać.
  9. 2 czerwca 2022 roku w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych.

Z a p o w i e d z i    p r z e d ś l u b n e

Kamil Bucior i Dominika Solakzapowiedź II

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach dotyczących w/w jest zobowiązany powiadomić Urząd parafialny.

KARTA ŻAŁOBNA

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszego parafianina Jana Piturę z Szarowoli. Pogrzeb śp. Jana odbył się w środę. Trumna z ciałem została złożona do grobu na cmentarzu komunalnym w Tomaszowie Lubelskim.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

NIEDZIELA 15.05.2022 r.

Godz.  8.00 + Anna, Józef Tracz, ++ Traczów i Worów.
          12.00   Rocznica Komunii Świętej.

Pańków:
Godz.  10.00 ++ Pyrków, Jasińskich, Władysław Bartecki, ++ Wołoszynów – of. Józefy Pyrek.

PONIEDZIAŁEK 16.05.2022 r.

Godz. 17.00 + Jadwiga i Tadeusz Barteccy.
           18.00    Poświęcenie pól dla mieszkańców Szarowoli.

WTOREK 17.05.2022 r.

Godz. 16.00      Poświęcenie pól dla mieszkańców Pańkowa.
           18.00 + Katarzyna Mosór

ŚRODA 18.05.2022 r.

Godz. 9.00     Msza Święta z racji święta Patrona naszej Szkoły.
         18.00 + Eugenia Żuk.

CZWARTEK 19.05.2022 r.

Godz. 16.00     Poświęcenie pól dla mieszkańców Zamian.
           18.00 + Katarzyna Mosór.

PIĄTEK 20.05.2022 r.

Godz. 18.00 + Eugenia Żuk.
           18.30 + Jan i Katarzyna Piechnik, ++ Piechnik.

SOBOTA 21.05.2022 r.

Godz. 18.00 + Katarzyna Mosór.
           18.30 + Janina, Mikołaj Ciwantuch, Józef Skroban, Józef, Bronisława, Agnieszka i Andrzej Skroban.

NIEDZIELA 22.05.2022 r.

Godz.  8.00 + Marian Bartecki (2. rocz.) – of. żony.
          11.00   Uroczysta Msza Święta I Komunii Świętej.

Pańków:
Godz.  9.30 ++ Maciochów, Władysław.