Niedziela 03 lipca 2016 r.

14  NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU

     

Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże.

  • Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z tego czasu wypoczynku. Wielu jednak nie będzie mogło pozwolić sobie choćby na kilka dni wyjazdu. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym
  • Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas zbliżających się żniw oraz obfite plony.
  • W dniu dzisiejszym Msze św. w kościele parafialnym o g. 800 , i g. 1100 Msza św. zw. Sumą. W Pańkowie Msza św. o g.930.Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed Sumą adoracja Najśw. Sakramentu a po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dziś ofiary z tacy na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.

 

INTENCJE MSZALNE od 03 do 10 lipca 2016 r.
 

Dziś

 

Sz. g.800 Int. Krystyny Mazur
P.  g.930 Int. Anieli Mazur
Sz. g.1100 W 2 r.śm. Józef oraz Stanisławę Wawrzusiszyn, int. córki Wiesławy.
Poniedziałek
Wtorek  
Środa
Czwartek
Piątek  
Sobota
 

Niedziela

Sz. g.800 +Honorata, Józef ++Witkowskich
P. g. 1000 Int. Krystyny Graca
Sz. g.1200 W intencjach Pielgrzymów. O obfite dary Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W niedzielę 17 lipca świętować będą nasi strażacy 90 lat istnienia OSP Szarowola oraz Panie z Zespołu Śpiewaczego Szarowolanki 20 rocznice działalności. Bliższe informacje będą na zaproszeniach i w przyszłą niedziele.
  2. Polecam prasę katolicka, gazeta „Niedziela” jest na stoliku pod chórem.
  3. Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec; Intencja ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.
  4. Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.
  1. ZAPOWIEDŹ Mateusz Wójcik, kawaler z Bełżca par. MB Królowej Polski i Magdalena Świderek, panna z Szarowoli par. tut. Zap. Druga