Niedziela 19 czerwca 2016 r.

DZWUNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU

Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

W dniu dzisiejszym Msze św. w kościele parafialnym o g. 800 , i g. 1200 Msza św. zw. Sumą. W Pańkowie Msza św. o g.1000.

1. W TYGODNIU nam patronują;
  • We wtorek – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • W piątek – uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciel, proroka, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

INTENCJE MSZALNE od 19 do 26 czerwca 2016 r.

Sz. g.800 Int. Danuty Kobiałko
P.  g.1000 W int. gości i parafian
Sz. g.1200 Int. Teresy Kudyba
Poniedziałek Sz. g.1800 Dziękczynna w 6 r. ślubu Łukasza i Natalii oraz ich córki Zuzanny, o bł. Boże opiekę i pomyślność od rodziców i dziadków.
Wtorek Sz. g.1800
Środa Sz. g.1800
Czwartek Sz. g.1800 Dar dla +Józefa Wawrzusiszyna z okazji dnia ojca od córki Teresy.
Piątek Sz. g.900

Sz. g.1800

Dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i o błog. Boże na wakacje.

W dniu Ojca, dar córki dla tata +Romana Piechnik

Sobota Sz. g.1800

Niedziela

Sz. g.800 Dar imieninowy dla +Władysława oraz Piotra Kobiałków, Rozalię, Andrzeja Królów. Int. Stefani Kobiałka
P. g. 1000
Sz. g.1200 W 18 urodziny Mateusza, o błog. Boże zdrowie i pomyślność. Int. rodziców

1. We czwartek pamiętajmy o naszych ojcach, i nie tylko w tym dniu im poświęconym ale niech wdzięczność i dobroć za rodzicielskie poświęcenie będzie w nas zawsze.
  2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 900 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
  3. Polecam prasę katolicka, gazeta „Niedziela” jest na stoliku pod chórem.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. ZAPOWIEDŹ Krzysztof Roczniak, kawaler z Pańkowa, par. tut. I Diana Choduń, panna z Zamościa, par. św. Brata Alberta, zap. 1.