Niedziela 31 lipca 2016 r.

18   NIEDZIELA  ZWYKŁA  W  CIĄGU  ROKU      

 

 • Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.
 • Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy i troski za naszą umiłowaną Ojczyznę.
 • Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha
 • W dniu dzisiejszym Msze św. według porządku niedzielnego.
 • We wtorek możliwość zyskania odpustu Porcjunkuli.
 • 02 sierpnia rusza XXXI Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
 • W tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi. W ty dniu składamy Boskiemu Sercu Jezusa zadośćuczynienie za grzechy. Msza św. o g. 1800 w Pańkowie o g. 1600.
 • W sobotę święto Przemienienia Pańskiego po Mszy św. poświęcenie kopru. Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o g. 800. W Pańkowie o 1700 Msza św. na cmentarzu za zmarłych. Kartki z imionami składamy na ołtarzu.
 • Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca, adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o g. 800 i 1030 w Pańkowie odpust Suma odpustowa o 1200

 

INTENCJE MSZALNE od 31 lipca do 07 sierpnia 2016 r.
 

Dziś

 

Sz. g.800 +Mariannę, Franciszka ++Minikiewiczów i Szwanców. Int. Paulina Minikiewicza.
P.  g.1000 Int. Stanisław Chudy
Sz. g.1200 W 6 r.śm. Feliksy, Włodzimierza, Władysława ++ Wołoszynów. Int córki Władysławy
Poniedziałek Sz. g.1800  
Wtorek Sz. g.1800  
Środa Sz. g.1800  
Czwartek Sz. g.1800  
Piątek P.  g.1600 Int. Władysławy Jasińska
Sz. g.1800  
Sobota P.  g.1700 Za zmarłych – zbiorowa
Sz. g.800  
 

Niedziela

Sz. g.800 +Jan, Paulinę, Zofię, Grzegorz, Józef, Dionizy ++Gardiasów int. Stefanii Umińska
P. g. 1200 W int. gości i parafian
Sz. g.1030 W 3 r.śm. Krystyny Witkowskiej, int. Anny Nizio

 

 1. Polecam prasę katolicka, gazeta „Niedziela” jest na stoliku pod chórem.
 2. Chorych odwiedzę w Pierwszy Piątek Miesiąca o g. 1515
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy