OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.IX.2019 R.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne. Dziś także Pierwsza Niedziela miesiąca. Wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Dzwony godz. 14.00.
2. Jutro Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Szarowoli zaprasza Polskie Dzieci Wojny (Babcie i Dziadków, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej – ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni) na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020  dnia 2 września 2019 r. Uroczystość rozpocznie się mszą o godz. 9.00, po mszy odbędą się uroczystości w szkole.
  Projekt „Przerwany Marsz…” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.
Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie. Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów. Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
5. Za tydzień w niedzielę 8 września w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędą się Diecezjalne Dożynki.

Intencje Mszalne od 1 do 8 września 2019 r.

XXII Niedziela Zwykła 1.IX.2019 r.

Szarowola 8.00+Józef Pitura ( 8 R ) int. Syna Wiesława

Pańków 10.00 int. Anieli Mazur

Szarowola 12.00+Lech Kozicki,Stanisław Mazur,
++Mazurów,Kozickich,Worów,Jędrzejewskich

Poniedziałek
Szarowola 9.00 Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
Szarowola 18.00 O zdrowie i szczęśliwą operację dla Czesława

Wtorek
Pańków 16.00+Jan Mazur ( 1 R ) int. Danuty Suszyńskiej
Szarowola 18.00+Katarzyna Gozdek ( 26 R ),Józef Gozdek
Janina Macioch int. Syna

Środa
Szarowola 18.00+Janinę Hołojuch int. Znajomych i sąsiadów

Czwartek
Szarowola 18.00+Jan Umiński int. Znajomych i sąsiadów

Piątek
Pańków 16.00 int. Macioch
Szarowola 18.00+Marianna Pitura int. Znajomych i sąsiadów

Sobota
NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ

XXIII Niedziela Zwykła 8.IX.2019 r.

Szarowola 8.00 Dziękczynna w 25 rocz. Ślubu Teresy i Andrzeja Bednarz int. Rodziny

Pańków 10.00 int. Grażyny Sagan

Szarowola 12.00 Dziękczynna w 20 rocznicę ślubu Agnieszki i Roberta int. Córek